Svetainės naujienos

Pats pavadinimas jau nuteikia švelniau ir gal net romantiškiau – tai ne viešnamis, kekšynas ar bordelis, nors funkcijas atlieka tas pačias. „Vilko valandoje“ nėra labai daug nuorodų į pakantumo namus ir juose vykstantį veiksmą. 

Ne per seniausiai meno žinių portale Kamane.lt buvo spausdinama diskusija apie istoriją literatūroje. Perspausdiname ištrauką, kurioje diskutuojama apie "Vilko valandą", o apačioje rasite nuorodą į visą diskusiją: 

Po ilgesnės pertraukos tęsiame Tikrų faktų seriją. Kai kurie “Vilko valandoje” pateikti teiginiai iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip išsigalvojimas, o kai kurių kritikų teigimu, autoriaus nusišnekėjimas. Kur tai matyta, kad Katedros aikštėje būtų pardavinėjamas kefyras. Bet tai jų problemos.

Jeigu jau perskaitėte "Vilko valandą" ir laukiate antrosios knygos, galbūt laiką galima praleisti žaidžiant klasikinius stimpanko žanro kompiuterinius žaidimus? Susipažinkite su keturias, mūsų nuomone, geriausiais. 

Daugiau skaitykite trumpame žaidimų pristatyme 

 

Viena svarbiausių Vilniaus vietų – Viščigavo orlaivių uostas, kuris žemėlapyje yra įtaisyta tarp Žirmūnų ir Verkių. Kiek yra istorinės tiesos tokioje jo lokacijoje?

Knygoje teigiama, jog orlaivių uostas įsitaisęs buvusio hipodromo vietoje – „pole wyszigowe“, tačiau Vilniaus istorijos tyrinėtojai pastebi, kad miesto hipodromas buvo ne Žirmūnuose, o Antakalnio gatvės gale, ir jame nusileido pirmasis atskridęs lėktuvas.

Pagaliau - vietos, datos ir laikai sudėlioti ir didysis "Vilko valandos" pristatymo turas po Lietuvą netrukus prasidės. Pasitikite - nuo Kriaunų iki Žemaičių Kalvarijos. Skaitykite, ieškokite savo miesto ir sudalyvaukite įdomiame renginyje:

Pagaliau pradedame pildyti mūsų rubriką "Tikri faktai". Pradėsime nuo pirmojo "Vilko valandos" skyriaus ir stabtelsime prie, mūsų nuomone, įdomiausių detalių. Galbūt tai ir jus paskatins dar kartą atsiversti "Vilko valandą" ir atrasti joje kažką naujo. 

 

Pirmajame skyriuje turbūt labiausiai istoriškai tikslus „Vilko valandos“ epizodas. Visi pagrindiniai skyriaus veikėjai – Solskis, Reiternas, Konstantinas Nikolajevičius ir kiti – yra istorinės asmenybės, kurios 1870 metais būtent ir užėmė pareigas, kurias eina knygose. Jų išvaizda ir Ermitažo salių bei koridorių vaizdai taip pat aprašyti remiantis archyvuose rastais portretais ir paveikslais. Žinoma, tik Aljanso agentas Chaimas Rivkindas yra išgalvotas personažas. 

 

Per ilgąjį savaitgalį užderėjo „Vilko valandos“ recenzijų – apie knygą atsiliepimus parašė ne tik knygas apžvelgiantys blogeriai, bet ir sociologai, ir neatpažinto Vilniaus tyrinėtojai.

Vilnietis vilniečiams socilogų puslapyje analizuoja „Vilko valandos“ vertybių skalę ir fantastikos vietą nūdienos visuomenėje.

Unexplored Vilnius nusikrato išankstinio skepticizmo ir labai įdomiai apžvelgia „Vilko valandoje“ aprašytas laisvojo Vilniaus vietas.

Mano mintelės aiškinasi, kas yra stimpankas ir ką gavo perskaičiusios „Vilko valandą“, o Williamusblog „Vilko valandoje“ netgi atranda save.

Visas "Vilko valandos" recenzijas ir interviu su Autoriumi rasite mūsų Recenzijų ir interviu skiltyje. 

"Maro diena" - antroji Akmens ir Garo miestų ciklo dalis ir "Vilko valandos" tęsinys. Ši "Maro dienos" ištrauka publikuojama antrajame 'Vilko valandos" leidime. Jeigu įsigijote pirmąjį - maloniai prašome skaityti ją mūsų interneto puslapyje. "Maro diena" dienos šviesą (kalambūras paliktas speciališkai) išvys 2014 metais. 

Skaitykite "Maro dienos" ištrauką čia. 

 

Kas savaitę čia dėsime viską, kas nutiko praėjusią savaitę ir yra susiję su „Vilko valanda“ ar antrąja Andriaus knyga – „Maro diena“.

Prasidėjo audioknygos „Vilko valanda“ parengimo darbai, Andrius garsina pats, tad galėsite netrukus išgirsti paruoštas nemokamas ištraukas ir išsakyti savo kritišką nuomonę. 

 1  2  3  »